Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

rozvozkrmiva

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@rozvozkrmiva.cz

Jak vybrat krmítko pro ptáky

S nadcházející zimou a přituhujícími mrazy si spousta z nás pořizuje ptačí krmítka. Ta můžeme umístit na parapet, balkon i strom na naší zahradě, čímž pomůžeme ptáčkům s obtížným sháněním potravy. Ideálním časem pro pořízení krmítka pro ptáky je právě končící podzim. Ptáčci si na krmítko lépe zvyknou a během zimy nás budou více navštěvovat. Pojďme se proto podívat na to, jak krmítko pro ptáky vybrat i na to, jaké krmení bychom měli ptáčkům do nového obydlí nasypat. Dřevěná krmítka pro ptáky


Jedním z nejlepších materiálů, ze kterého může být krmítko vyrobeno, je cedrové dřevo. To nejenže skvěle zapadne do prostředí okolní přírody, ale navíc je pro ptáčky příjemné i svou vůní. Při výběru dřevěného krmítka bychom však měli dávat pozor na netoxické ošetření materiálu proti vodě a jiným vlivům okolí. 


Kovová a plastová krmítka pro ptáky


Pokud chceme krmítko s dlouhou životností, volíme krmítko vyrobené z kovu. Ta jsou dostupná v mnoha designech a provedeních. Jejich nevýhodou jsou však zvýšené nároky na údržbu a čištění. Naopak plastová krmítka pro ptáky žádnou zvláštní údržbu nepotřebují. Nejsou ale tak odolná, proto snadno podlehnou vlivům okolí a následkům ptačích návštěv. Druhy ptačích krmítek


Ptačí krmítko nemusíme vybírat pouze podle materiálu. Vybrat jej můžeme i podle tvaru a jeho velikosti. Velikostí krmítka navíc můžeme ovlivnit, jací ptáčci nás budou během zimy navštěvovat. Nejběžnějším krmítkem je krmítko se stříškou, které můžeme umístit na naší zahradě. Zavěsit na zahradu ale můžeme i ptačí krmítko bez stříšky. Potěšíme jím zejména pěnkavy, kosy, drozdy i špačky. Třetím typem závěsných krmítek je válcové krmítko se zásobníkem. Do zásobníku jednoduše nasypeme ptačí krmení. To se následně dávkuje samostatně i bez našeho zásahu na plochu umístěnou pod ním. Krmítka se zásobníkem ocení především vrabci, sýkorky, čížci a strakapoudi. Posledním typem krmítek jsou lojové koule. Ty obsahují množství potřebného tuku, který potěší červenky i datly. Zavěsit je můžeme prakticky kamkoliv. 


Péče o ptačí krmítko


Tak jako každý domeček, i ten ptačí je potřeba pravidelně uklízet. Zbavit bychom se měli především ptačích výkalů, rozmělněných zbytků potravy a jiných nečistot, které se na krmítku v průběhu používání usadily. Krmítko také můžeme otírat navlhčeným hadříkem, dle materiálu, ze kterého je naše krmítko vyrobeno. Nikdy však pro čištění krmítka nepoužíváme toxické přípravky. 


A co do krmítka nasypat? 


Do ptačího krmítka ptákům nasypeme směs obilovin, semen, ovoce a ořechů, která doplní ptákům potřebné minerály a zdravé tuky. Takové krmení pro ptáky můžeme již zakoupit hotové, nebo si je připravit doma. Do krmítka můžeme umístit i speciální vitamíny pro ptáky.