Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

rozvozkrmiva

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@rozvozkrmiva.cz

Jak správně číst složení psího krmiva? Zaměřte se na skutečný podíl čerstvého masa

 

Výběr toho nejlepšího krmiva pro našeho psa může být mnohdy opravdu složitý. Na trhu je totiž nepřeberné množství značek psích granulí, konzerv i pamlsků, které nám kromě vyváženého poměru vitamínů a minerálů slibují i vysoký podíl čerstvého masa. Často je však toto označení na obalu krmiva nepřesné a my tak v dobré víře koupíme granule, které čerstvého masa obsahují jen velmi málo. Jak se tedy naučit číst správně informace na obalech jednotlivých krmiv? Na to se zaměříme v dnešním článku. 


Čerstvé maso vs. masová moučkaPři nákupu psího krmiva nás obvykle nejvíce zajímá jeho složení. V něm hledáme nejen kvalitní suroviny, ale také velký podíl čerstvého masa. Avšak zde nás čeká první úskalí. Neplatí totiž, že čím víc čerstvého masa je uvedeno na obalu, tím více masa psí granule budou obsahovat. Abychom tomuto jevu porozuměli, je zapotřebí nahlédnout pod pokličku celého procesu výroby během kterého se krmiva vyrábí.


Obsah čerstvého masa uvedený na obalu vychází z množství použitého masa před zpracováním samotného výrobku. Během výrobního procesu maso ztratí značné množství vody. Chybějící obsah je následně doplněn o tzv. masovou moučku. Ta je vyrobena z kvalitního mletého masa, ze kterého je za vysokého tlaku a tepla odstraněna téměř všechna voda ještě před začátkem celého výrobního procesu. Při použití masové moučky se však již nejedná o čerstvé maso, tudíž může být informace na obalu pro mnohé majitele lehce zavádějící. Pokud proto při výrobě do 100 g granulí přidáte 100 g masa bude při stejném množství granulí ve výsledném produktu masa pouhých 20 g. 


V případě masové moučky bychom se však také měli zaměřit na její přesnou specifikaci. Z obalu krmiva bychom se vždy měli dozvědět z jakého masa masová moučka přesně pochází. Nicméně masová moučka je vysoce kvalitní složkou krmiva. Ta nejlépe hodnocená krmiva obsahují moučky i více než 30 %. Označení použitého masa je nezbytnéCoby majitelé psů se můžeme setkat i s nepřesným označením použitého čerstvého masa v granulích. V takovém případě vybereme jiné krmivo, které před námi nemá co tajit. Ve složení krmiv s neoznačeným původem masa se totiž často skrývají zpracované zbytkové produkty živočišného průmyslu, které bychom svému parťákovi do misky jen těžko chtěli naservírovat.

V neposlední řadě si dáváme pozor i na obsah jednotlivých minerálních látek, bílkovin či sacharidů. Pokud to lze, měli bychom zjistit z jakého zdroje bílkoviny v krmivu pochází, neboť ne všechny jsou pro psí trávení vhodné ( za nejvhodnější považujeme bílkoviny živočišného původu).  


Jak jsme si ukázali, výběr těch správných granulí pro pejska může být někdy náročný. Vynaložené úsilí se nám však mnohokrát vrátí na pevném zdraví a šťastném životě našeho čtyřnohého kamaráda.