Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

rozvozkrmiva

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@rozvozkrmiva.cz

Granule vs. konzervy: Která forma krmení je lepší?

Pokud si chceme pořídit pejska, musíme se nejdříve zamyslet nad tím, čím a jak často jej budeme krmit. Zvolit si přitom můžeme z mnoha možností, mezi které se řadí suché a mokré krmivo. Suché krmivo, tedy granule, přichází při výrobě o poměrnou část vody. Kvůli tomu musíme psovi zajistit pravidelný pitný režim a dostatečný příjem tekutin. Na druhou stranu je suché krmivo ekonomicky výhodnější. Je levnější a přitom obsahuje dostatek živin pro zajištění zdraví našeho pejska. Mokré krmivo, jak nazýváme konzervy a kapsičky, o vodu během výroby nepřichází. Je proto šťavnatější a má lepší chuť. Kromě toho je mokré krmivo měkčí než granule, proto vyhovuje i psům s problémy s kousáním. Abychom vám rozhodování mezi těmito formami psího krmiva usnadnili, rozhodli jsme se v dnešním článku porovnat výhody a nevýhody obou možností. Kromě toho jsme odpověděli na otázku, zda můžeme suché a mokré krmivo míchat dohromady.  Granule jsou ekonomicky výhodnější


Jako první se zaměříme na tzv. suché krmivo. Jak už jsme si řekli, suchým krmivem myslíme psí granule. Ty se během výroby zbavují vody, proto ji obsahují o více než 11 % méně než konzervy a kapsičky. Jejich nespornou výhodou je cena, která je oproti konzervám výrazně nižší. Ve složení psích granulí obvykle najdeme velké množství obilovin, masa, živočišných tuků, vlákniny, vitamínů a minerálů. To znamená, že ačkoliv jsou granule pohodlnější pro naši peněženku, nemusí být pro psa nutně horší než konzervy. Kromě toho se suché psí krmivo hůře kazí, proto nám vydrží poměrně dlouho. Je dobré pro udržení zdraví psích zubů, neboť při konzumaci dochází k odírání zubního plaku. Naopak nevýhodou suchého krmiva je jeho nižší energetická hodnota. Proto bychom měli, zejména u psů s vyšším výdejem, hlídat celkové množství přijatých kalorií za den. Na to, jak psí granule vybrat, jsme se zaměřili v tomto článku.


Konzervy pro psy jsou chutnějšíDruhou možností, čím můžeme krmit psa, je tzv. mokré krmivo. Pod pojmem mokré krmivo se skrývají psí konzervy, kapsičky, paštiky a salámy. Můžeme ho využít k dochucení granulí, jako zvláštní odměnu i jako hlavní složku psího jídelníčku. Obsahuje totiž, stejně jako granule, dostatek živin, vitamínů a minerálů. Při nákupu psích konzerv můžeme vybírat z masa ve vlastní šťávě, grilovaného masa či kousků masa se zeleninou. Důležité je však, aby obsah živočišných složek přesahoval obsah těch rostlinných. Vybírat jej můžeme i podle věku psa. Na trhu dostaneme konzervy pro štěňata, dospělé i staré psy. Krmivo pro štěňata je stravitelnější, neobsahuje dochucovadla ani přidaná barviva. Mokrá krmiva můžeme také rozdělit na doplňková a komplexní. Komplexní krmiva obsahují všechny potřebné živiny pro našeho miláčka. Zvolit bychom je měli, pokud je chceme psovi poskytnout jako hlavní část potravy. Naopak doplňková krmiva volíme pouze pro dochucení granulí. Mezi hlavní přednosti mokrého krmiva patří větší aromatičnost psího žrádla a jeho lepší chuť. Maso z konzervy je o poznání měkčí než u granulí, proto jej můžeme zvolit i pro psy bez zubů, nebo pro psy, kteří trpí zdravotními potížemi. Jejich nevýhodu je vyšší cena. Balení je menší než u granulí, a tak nám vydrží kratší dobu. 


A co míchání suchého a mokrého krmiva dohromady?

 


Pokud chceme pejskovi čas od času jídlo ozvláštnit, můžeme suché a mokré krmivo míchat dohromady. Může být dobrým řešením, pokud jsou pro nás granule ekonomicky přijatelnější, ale chceme našemu kamarádovi dopřát i kousek masa. Přimícháním mokrého krmiva ke granulím navíc zvýšíme objem vody, kterou pejsek přijme. Nevýhodou míchání granulí a konzerv pro psy je malá trvanlivost připravené směsi. Granule se rychleji promočí a maso se dříve zkazí. Proto musíme připravovat jen takové porce, jaké náš mazlíček dokáže bez problému pozřít celé.

Tags: psi-konzervy